Przygotowując się do napisania tego artykułu, skupiłam się na wyszukaniu wartościowych informacji, które pomogą Wam zrozumieć zalety i wady samochodów elektrycznych. Wiem, że jest wiele osób wciąż zastanawia się nad zakupem tego typu auta. Dlatego dziś postaram się przedstawić Wam argumenty „za” i „przeciw” tym pojazdom. Mam nadzieję, że pomoże Wam to podjąć decyzję.

Zalety samochodów elektrycznych: 

1. Wygoda Samochody elektryczne są wygodne w użytkowaniu. Nie trzeba ich rozgrzewać, a kiedy już się rozgrzeją, to utrzymują stałą temperaturę. W zimie nie ma więc problemu z odmrożeniem szyb, a w lecie kabina nie nagrzewa się tak bardzo jak w przypadku samochodów spalinowych. Do tego dochodzi jeszcze kwestia silnika. W autach elektrycznych jest cichszy niż w samochodach na benzynę czy diesel, dlatego podróżując można się wygodnie wyspać.

2. Oszczędność Samochody elektryczne są bardziej ekologiczne niż te z silnikami spalinowymi, a to oznacza, że przyczyniają się do ochrony środowiska. Niestety, nie każdy ma świadomość faktu, że produkcja energii elektrycznej również wiąże się ze szkodliwym wpływem na środowisko, ale jest on zdecydowanie mniejszy niż w przypadku paliw kopalnych. Ponadto samochody elektryczne są tańsze w utrzymaniu. Nie trzeba ich bowiem tak często serwisować jak te z silnikami spalinowymi.

Wady samochodów elektrycznych: 

1. Zasięg Jedną z wad samochodów elektrycznych jest ich ograniczony zasięg. W przypadku samochodów spalinowych można dojechać tak daleko, jak tylko się chce, bo wystarczy zatankować auto. W przypadku aut elektrycznych jest to niemożliwe. Trzeba pamiętać o tym, żeby naładować baterię w odpowiednim momencie, aby mieć pewność, że się nie rozładuje w trakcie jazdy. Na szczęście podróżowanie w Polsce nie stanowi dużego problemu, bo mamy do dyspozycji wiele punktów ładowania.

2. Cena Samochody elektryczne są droższe niż te z silnikami spalinowymi. Jest to spowodowane głównie tym, że technologia ta jest jeszcze stosunkowo nowa i nie jest tak rozwinięta jak ta z silnikami spalinowymi. Ponadto bateria do samochodu elektrycznego jest droższa niż bak benzynowy czy olej napędowy.

Powrót do góry
facebook